Hindistanda Artık Kimse Hiç Bir Şekilde Pubg Mobile Oynayamayacak !

Hindistanda Artık Kimse Hiç Bir Şekilde Pubg Mobile Oynayamayacak !

Hindistandaki oyuncular "Sunucu meşgul, lütfen daha sonra tekrar deneyin. Hata kodu: restrict-area" şeklinde bir hatayla karşılaşıyorlar ve çözümü yok.

Eylül ayının başlarında, Hindistan Hükümeti, PUBG Mobile'ı ve Çin menşeli 117 diğer uygulamayı 69 A Bölümü'ne dayandırarak yasakladı. Yasağa rağmen, bazı kullanıcılar sunuculara erişebildi ve düne kadar battle royale unvanını oynamaktan keyif aldı. Ancak 29 Ekim'de PUBG Mobile, 30 Ekim'den itibaren Hindistan'daki tüm sunucuları ve kullanıcılara erişimi kısıtlayacağını duyurdu. Bu nedenle, oyuncular oyunun sunucularına erişmeye çalıştıklarında, ekranlarında şu hata beliriyor:

"Server is busy, please try again later. Error code: restrict-area"

PUBG Mobile'da Server is busy hatası nedir?

dmrgame.com

Daha önce de belirtildiği gibi, oyun sunucularına tüm erişim dün Hintli oyuncular için PUBG Mobile tarafından sonlandırıldı, bu hatanın ortaya çıkmasının nedeni budur. Bunun için bir düzeltme yok ve Hindistan bölgesindeki oyunculara verilen hizmetler, Hindistan hükümetinin emirleri doğrultusunda resmi olarak kapatıldı. Bu nedenle oyuncular artık oyuna ve hem PUBG Mobile hem de oyunlar için APK bağlantıları sağlayan PUBG Mobile lite'nin resmi web sitelerine erişemeyecek.