League of Legends RPG Oyunu Ruined King 2021'de Geliyor

League of Legends RPG Oyunu Ruined King 2021'de Geliyor

Oyun için henüz kesin bir çıkış tarihi belirlenmemekle birlikte, detaylar makalede yer almaktadır.

İlk olarak 2019'daki Game Awars sırasında duyurulan Riot Forge'un en son parti tabanlı rol yapma oyunu Ruined King, ortak bir düşmana karşı savaşmak için League of Legends'tan bir grup şampiyonu bir araya getiriyor. Ruined King, Runeterra haritasında Bilgewater limanı ve Shadow of Isles'in iki özel köşesinde bulunuyor. Adadaki Black Mist'ten deniz canavarlarına ve kaçakçılara kadar uzanan Ruined King, oyunculara League of Legends dünyasına çok daha derin bir bakış vaat ediyor.

Riot Games, Ruined King'i 2021'de Yayınlamayı Planlıyor

Riot Forge'un (League of Legends yan oyunları için kullanılan etiket) başkanı Leanne Loombe bir basın toplantısında şunları söyledi: " Ruined King, LoL evrenini hem konsollara hem de PC'ye getiren ilk tek oyunculu oyun olacak " Bu, League of Legends'ın Ruined King'in piyasaya çıkması gerektiği için çoklu platform bölgesine ilk girişimi olacağını doğruluyor.

Oyun PC sürümünün yanı sıra aşağıdaki konsollarada gelmesi bekleniyor. Bunlar;

* PlayStation 5 ve PlayStation 4

* Nintendo Switch

* Xbox Series X ve Xbox Series S

* PC (Steam ve Epic Games Store)

Riot Forge başkanı sözlerine şu şekilde devam etti: " Oyuncularımızın yıllardır keyif aldığı hikayeleri ve şampiyonları keşfetmeye bu atılımı yapmaktan heyecan duyuyoruz ve oyuncularımızın bizimle bu yeni maceraya atılmaları için sabırsızlanıyoruz "

Ruined King, League of Legends hikayesinden altı şampiyona sahip olacak:

- Ahri

- Braum

- Illaoi

- Miss Fortune

- Pyke

- Yasuo

Ruined King'in resmi fragmanı yukarıda bahsedilen altı şampiyonun tamamını içeriyor. Airship Syndicate'in CEO'su Joe Madureira şunları söyledi: " Runeterra'nın destansı dünyasını genişletmek için Riot Forge ile çalışma şansına karşı koyamadık " " Bunlar kendi favori şampiyonlarımızdan bazıları ve oyuncuların Runeterra'nın karakterlerini, yaratıklarını ve ortamlarını nasıl hayata geçirdiğimizi görmeleri için sabırsızlanıyoruz. "

Bununla birlikte, Ruined King'in kesin çıkış tarihi henüz yok, Riot Forge'un resmi açıklamasında oyunun sözde "2021'in ilk çeyreği " olacağını belirttiği için bir gizem olmaya devam ediyor.